Φόρτωση Εκδηλώσεις

« Όλες οι Εκδηλώσεις

Summer School για εφήβους 12-14 ετών

25 Ιουνίου | 09:30 - 28 Ιουνίου | 15:00

Το Summer School για εφήβους έρχεται τον Ιούνιο στο Βιομηχανικό Μουσείο Φωταερίου! Μετά την περσινή επιτυχία, το Summer School εφήβων επιστρέφει για 2η φορά στο ΒΜΦ της Τεχνόπολης Δήμου Αθηναίων από τις 25 Ιουνίου μέχρι και τις 28 Ιουνίου 2024.

Σε συνεργασία με το Κέντρο Εκπαιδευτικών Δράσεων και Διαπολιτισμικής Επικοινωνίας Karpos, το Summer School του Βιομηχανικού Μουσείου Φωταερίου συστήνει στους εφήβους την τέχνη της φωτογραφίας! Από τις 09:30 έως τις 15:00, για 4 μέρες, οι νέοι ηλικίας 12- 14 ετών συμμετέχουν σε βιωματικά εργαστήρια και ανακαλύπτουν τα μυστικά της φωτογραφίας, παίζουν με το φως και τη σκιά και πειραματίζονται με τα κτίρια του παλιού εργοστασίου που αντιπροσωπεύουν την βιομηχανική αρχιτεκτονική του 19ου αιώνα.

Μείνετε συντονισμένοι, το αναλυτικό πρόγραμμα και το κόστος συμμετοχής θα ανακοινωθούν πολύ σύντομα!

Λεπτομέρειες

Αρχή: