Teddy’s night

Τα παιδιά 3-6 ετών μαζί με τις οικογένειές τους παίρνουν μαζί τα αγαπημένα τους λούτρινα teddies και περνούν μια διασκεδαστική εμπειρία στο Μουσείο. Μαζί με την οικοδέσποινα των teddies, κυρία Τέντυ, μικροί και μεγάλοι «ταξιδεύουν» στην ιστορία του παλιού εργοστασίου φωταερίου και ανακαλύπτουν το πρώτο εργοστάσιο παραγωγής ενέργειας στην Ελλάδα. Στη συνέχεια, συμμετέχουν σε εικαστικά εργαστήριο και άλλες ευφάνταστες δράσεις για μικρά παιδιά. Η βραδιά τελειώνει με ένα μοναδικό sleep over για τους λούτρινους φίλους μας μέσα στο παλιό εργοστάσιο φωταερίου! Την επόμενη μέρα οι συμμετέχοντες παραλαμβάνουν το λούτρινο παιχνίδι τους και ανακαλύπτουν όλες τις σκανταλιές που έκανε το βράδυ στο Μουσείο. Μια πρωτότυπη και άκρως συναρπαστική εμπειρία για μικρούς και μεγάλους!