Ένας ποντικός τρύπωσε στο Γκάζι!

Αναπαραγωγή Βίντεο

Η πρωτότυπη και διαδραστική ξενάγηση «Ένας ποντικός τρύπωσε στο Γκάζι», βασισμένη στις αρχές του museum theater, η οποία πραγματοποιήθηκε στο Βιομηχανικό Μουσείο Φωταερίου για πρώτη φορά το 2016, γίνεται ψηφιακή!

Ακολουθούμε τον πιο παράξενο «ψηφιακό» ξεναγό που δεν είναι άλλος από έναν αξιαγάπητο ποντικό! Μας αφηγείται την ιστορία του, «τρυπώνουμε» μαζί του στο παλιό εργοστάσιο και το ανακαλύπτουμε μέσα από τα μικροσκοπικά του μάτια!

Ένα συναρπαστικό animation που μας βοηθά να ανακαλύψουμε με τον πιο ευφάνταστο τρόπο το ιστορικό ίδρυσης του πρώτου εργοστασίου ενέργειας, τα βασικά στάδια της γραμμής παραγωγής του φωταερίου καθώς και την εξέλιξή του μέσα στα χρόνια. Είστε έτοιμοι/ες να τα ανακαλύψετε;